Giyim ve Ayakkabı

Giyim ve Ayakkabı
İnsanoğlu giyinme konusunda tarihin her döneminde özel tarzlar ve bakış açıları geliştirmiştir. Bu tabii o dönemin genel beğenilerine de zıt bir şekilde ilerlememiştir. Binlerce yıl önce insanların farklı coğrafyalardaki giyim tarzları ile bugünü kıyaslarsak oldukça büyük değişimlere şahit oluruz. Ancak tek bir değişmeyen nokta insanoğlu dışarıda giyinerek dolaşmayı seviyor. Tabii her insanın giyim konusundaki düşüncesi, bakış açısı ve tarzı da birbirinden oldukça farklıdır. Bu noktayı göz ardı etmediğimizde kişilerin giyim ve ayakkabı konusundaki beklentilerini de anlama şansına sahip oluyoruz.
Giysi denince en ilkel haliyle akla insanoğlunun vücudunu örtmek için kullandığı materyaller geliyor. Bunlar dikili ürünler olabileceği gibi tek parçadan ibaret de olabilir. Giyinme ihtiyacını karşılamak bizim doğamızda olan bir nokta. Çok az insan sürekli çıplak olarak dolaşmak ister. Vücudumuzu ahlaki normları da dışarıda bıraksak bile dışarıdan gelecek soğuk, sıcak, zararlı canlılar gibi etkenlere karşı korumak amacıyla giydirmek isteriz. Bu durumda da doğal olarak elbiseler ve diğer aksesuarlar ortaya çıkar.
Giyim konusunda öncelikle vücudumuzu üst kısmı, alt kısmı ve ayaklarımız olarak 3 ana gruba ayırabiliriz. Üst kısım için gömlek, tişört, mont, elbise, trençkot, yelek, hırka, bere, şapka, eldiven ve çanta gibi giysi ve aksesuarları kullanırız. Belimizden alta kalan kısım için ise şort, pantolon, etek, gibi giysileri tercih ederiz. Ayrıca tulum, elbise gibi vücudumuzun hem üst hem de alt kısmını kaplayan giyim eşyaları da mevcuttur. Vücudumuzun en altında ise ayaklarımızı koruyan ve onları içine koyduğumuz ayakkabı seçenekleri mevcuttur. Tabii ayakkabı seçenekleri, de günlük ayakkabı, spor ayakkabı, klasik ayakkabı, terlik, sandalet, bot gibi farklı seçenekleri de içermektedir.
Birçok insanın giyim ve ayakkabı seçeneklerini moda belirler. O senenin moda olan renkleri ve kullanılan tarzlar kişilerin giyim tercihlerinde oldukça etkili olur. Bu nedenle de o yıla hakim olan akımları ve renkleri bilmek seçim yaparken kolay alternatifler üzerinde durmamızı sağlar. Tabii giysi ve ayakkabı gibi ürünlerde mevsimlerin de oldukça büyük etkisi mevcuttur. Örneğin yazın çok sıcaklarda içi kürklü bir botla dolaşmak istemezsiniz. Aksi taktirde ayaklarınız pişecektir. Tabii bu da sizi çak fazla rahatsız edeceği için yaşam kalitenizi ciddi anlamda bozabilir. Bahsettiğimiz gibi sadece moda ve eğilimler değil mevsimler de giyim ve ayakkabı tercihlerimizde etkilidir. Mevsimlere ek olarak bulunduğumuz coğrafya da giyim tercihlerimizi etkileyecektir. Çok daha soğuk olan bir yerde daha kalın ve ısıtıcı kıyafetler tercih ederken çok daha sıcak olan bir başka yerde tabii ki çok daha ince ve rahat elbiseler tercih ederiz. Bu nedenle çok farklı alternatifler içinden o anda bulunduğumuz ortama ve zevklerimize en uygun olanı seçmemiz en mantıklı davranış olacaktır. Tabii zevklerimize de uyanı tercih edeceğimiz de diğer bir noktadır.
Biz de 1iki.com olarak sizlere en giyim ve ayakkabı alanında çanta, ayakkabı gibi ürünlerde en iyi seçenekleri sunmak için araştırmalarımızı yapıp ürün gamımızı hazırlıyoruz. Sizleri de gerçekten memnun edecek ürünleri sizlerle buluşturmaktan dolayı da oldukça mutluyuz. Ürünlerimize bakmadan lütfen tercihlerinizi yapmayın.
Göster:
Sırala: