Yatak Örtüsü

Yatak Örtüsü

Tek kişilik bir yatakta yatan insanlar yataklarının günün uyku dışındaki saatlerinde de daha güzel görünmesini ve hijyenik olarak da dış etkilerden saklanmasını istedikleri için bir yatak örtüsü tercih ederler. Bu amaçla beğenilerine uygun olan ürünleri satın almak isterler. Tabii yataklarının bulunduğu odanın şekli ve duvarlarının rengi de bu seçimde büyük bir etken olarak karşımıza çıkar. Evli çiftler veya büyük yataklarda yatmayı seven insanlar ise kendileri için çift kişilik yatak örtülerini tercih ederler. Çift kişilik yatak örtülerinin de oldukça farklı ebat ve renk seçenekleri mevcut bulunmaktadır.

Yeni evlenmeyi düşünenler ise ilk gecelerinde yataklarının üzerinde özel bir örtünün seril olmasını isteyebilirler. Bu amaçla aylar öncesinden araştırmaya başlayan birçok insan olduğu bilinen bir gerçektir. O gece ağırlıklı olarak beyazlar içindeki gelinler bu renk ile uyumlu olduğunu düşündükleri çift kişilik yatak örtülerini tercih ederler. Tabii burada o geceye yükledikleri anlam da gerçekten önemlidir. Kimi bayanlar o gece gelinlikleri gibi beyaz ya da açık krem renk bir örtü isterken bazıları da şehvetin simgesi olan kırmızı tercih edecektir. Tabii alternatifler arasında pudra, lavanta, mor, bej, yeşil gibi renk seçenekleri de olacaktır. Her insanın o güne özel ruh dünyasında uygun gördüğü bir renk mevcuttur. Birçok gelin çok önceden tercih ettiği çift kişilik yatak örtüsünü alarak çeyizinin içine koyar. Bu da aslında bir gelenektir.

Sadece evlenirken değil çocuk doğumlarında da yatak örtüleri geleneksel olarak kullanılır. Çocuğun ve annesinin yatacağı yatağa doğum öncesi bu örtü serilir. Evli çiftler ve büyük yatak seven insanlar ise yatak odalarının dekoruna ve zevklerine göre seççim yaparlar. Duvarların, perdelerin ve odadaki diğer eşyaların renkleri ve tarzına göre yatak örtülerini tercih ederler. Ülkemizde özellikle abiye yani dantelli yatak örtüleri yoğun talep görmektedir. 1iki.com olarak biz de farklı renk ve modellerdeki abiye yatak örtüsü seçenekleri ile hizmet sunmaya gayret ediyoruz.